Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankiety - Jak wypełniać by zarobić
#1
Dla zainteresowanych zamieszczam kilka wskazówek ułatwiających wypełnianie (zakwalifikowanie się) ankiet:

1. Płeć
Na początku każdej ankiety pytają Nas o płeć Kobieta/Mężczyzna niestety tutaj szanse na odpowiedni profil wynoszą 50/50 - w tym pytaniu najlepiej zaznaczyć Naszą prawdziwą płeć ale jeżeli na początku wypełnianej ankiety zostanie Nam przedstawiony temat badania, któremu bliżej jest do którejś z płci (np. makijaż wtedy wybieramy Kobieta), wtedy obieramy odpowiedni kierunek
- zalecam wybór prawdziwej.

2. Wiek
Przy pytaniu o wiek niestety mamy mniejsze szanse, ale zalecam wybierać przedział 20-50 lat (lub pośrodku) - ewentualnie prawdziwy wiek.

3. Wykształcenie
Tu nie ma reguły, najlepiej zaznaczyć Nasze prawdziwe wykształcenie, lub jedno z przedziału: zawodowe, średnie, wyższe: licencjat/inżynier/magister.

4. Województwo
Przy pytaniu o Nasze Województwo nie kombinujemy, zaznaczamy prawdziwe.

5. Miejscowość
W pytaniu miejscowość głównie chodzi o wielkość miejscowości, (czasami pytają o nazwę) najlepiej wybrać miasto z przedziałem liczby mieszkańców wynoszącym "środek" pytania

6. Praca
W pytaniu o Naszą pracę najlepiej wybrać "żadne z powyższych", pracujemy na pełen etat, a zarobki mieszczą się środkowym przedziale (2-2,5 tys)
Należy również dodać że mogą pojawić się pytania czy ktoś z naszej rodziny lub grona przyjaciół pracuje w którejkolwiek z branż - tu odpowiadamy tak samo "żadne z powyższych"
Unikamy wyboru:
- public relations,
- badania rynku,
- agencja reklamowa,
- banki i instytucje finansowe,
- napoje alkoholowe,
- papierosy,
- dziennikarstwo,

7. Produkty i usługi finansowe
Wiadomo że to My jesteśmy osobami podejmującymi decyzje w tego typu sprawach

8. Zakupy
W ankiecie może pojawić się pytanie kto w Naszym gospodarstwie domowym jest odpowiedzialny za zakupy, ja zawsze zaznaczam "częściowo ja sam, częściowo inna osoba" ale najlepiej zaznaczyć "ja sam"

9. Tytoń/Papierosy
Oczywiście że palimy (cygara, papierosy, e-papierosy), po wybraniu odpowiedzi w ten sposób może pojawić się kolejne pytanie "Czy rzuciłeś/zamierzasz rzucić palenie?"  tu zaznaczamy że próbujemy/zamierzamy rzucić co z kolei może Nas poprowadzić do pytania o metody odstawienia tytoniu gumy, cukierki, plastry itp.

10. Alkohol
Pijemy: piwo, wódkę, wino, brandy, whisky, cydr, likiery, nalewki, rum, tequila.

11. Auto, motocykl, skuter
Posiadamy nowe auto/motocykl/skuter lub 3-4 letnie, ponadto jesteśmy zainteresowani kupnem lub wzięciem w leasing nowych pojazdów. Oczywiste jest że to my jesteśmy osobą głównie odpowiedzialną za tego typu zakup oraz serwisowanie tych  pojazdów.

12. Sprzęt AGD/RTV - telefony
Posiadamy każdy rodzaj sprzętu AGD/RTV ale w najbliższym czasie zastanawiamy się nad kupnem nowego lub nabycia na raty. Co do telefonu to świetny smartfon, który również niedługo zostanie wymieniony na nowy. My decydujemy w wyborze sprzętów AGD/RTV/telefonu.

13. Pytania o wcześniejsze ankiety
Bywa że podczas ankiety kwalifikacyjnej pytają czy wcześniej braliśmy udział w badaniach rynku na temat: alkoholu, papierosów, sprzętów AGD/RTV itp. - odpowiadamy że nie braliśmy udziału w takim badaniu.

14. Rodzina
Często trafiają się badania dla rodziców dzieci w różnych przedziałach wiekowych (1-6, 8-13, 14-18) pierwsza myśl "wiadomo co wpisać" ale niestety odpowiedź na pytanie "Czy jesteś rodzicem/opiekunem dziecka w wieku 12-18" zaznaczymy że jesteśmy rodzicem/opiekunem dziecka w wieku  "15" często jest odrzucane... Wg mnie gdy odpowiadamy na tego typu pytanie - trafienie prawidłowej odpowiedzi to loteria.

Jakiś czas temu sprawdziłem czy logowanie na strony serwisów z płatnymi ankietami ma wpływ na ilość otrzymywanych zaproszeń do badań, i muszę przyznać że ma to ogromny wpływ. W poprzednim tygodniu wybrałem dwa dni (wtorek i piątek), w których logowałem się do WSZYSTKICH serwisów w których jestem zarejestrowany, wniosek - w środę i sobotę otrzymywałem najwięcej zaproszeń do badań. Może mam rację, a może nie ale logowanie w serwisach to jak takie przypomnienie o sobie Smile
Szukasz serwisów z płatnymi ankietami?
Blog o płatnym wypełnianiu ankiet: http://zarobnaankietach.blogspot.com/

Centrum Płatnych Ankiet http://centrumplatnychankiet.cba.pl/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości